Jak grać w One Page Rules? Przykładowa gra.

Jak grać w One Page Rules na przykładzie Age of Fantasy

One Page Rules przykładowa gra w Age of Fantasy

Dziś chcę wam pokazać jak grać w One Page Rules. Na kanale opublikowałem nowy film zatytułowany One Page Rules przykładowa gra w Age of Fantasy. Film jest efektem współpracy z polską społecznością One Page Rules – skupioną wokół grupy na Facebook One Page Rules Polska. Chłopaki są bardzo aktywni i promują system na wielu konwentach, eventach i pewnie też w waszym najbliższym sklepie hobbystycznym.

One Page Rules zyskuje zresztą coraz większe grono zainteresowanych graczy. Często są to osoby, które mają swoją armię do Warhammer 40K czy to do Warhammer Fantasy Battle lub Age of Sigmar, a nie chcą wydawać kasy na najnowsze podręczniki. Żeby zagrać z kumplem wystarczy się umówić i wydrukować kilka stron tekstu, który przyswoimy w chwilę. One Page Rules odwzorowuje wszystkie armie z tych systemów – dodając dodatkowo własne armie. Same zasady są proste i raczej zbalansowane. Na kanale YT War Elephant PL powstał już wcześniej materiał opowiadający o systemie i jak się w nim odnaleźć. Jesli jesteście zainteresowani to zostawiam link: https://youtu.be/uU8NRkTgNhE.

Logo One Page Rules
Logo systemu One Page Rules

One Page Rules przykładowa gra w Age of Fantasy

Już kilka miesięcy temu nagrałem z Rafałem ten materiał. Chciałem go zrobić w miarę ambitny sposób, wykorzystując nie tylko nagranie walki, ale pokazanie z których zasad i w jakim momencie musimy skorzystać. Myślę, że trochę się z tym udało. Nie jest to film dla wszystkich. jest długi – sama gra trwa połowę krócej jak dojdziemy do wprawy. Razem z Rafałem opowiadaliśmy i wyjaśnialiśmy zasady, przedstawialiśmy jednostki itp.

Oczywiście dzięki materiałowi sam nauczyłem się grać w system (wcześniej grałem już dwa razy). Lekcją na przyszłość jest dobre przemyślenie w jakim języku chcemy produkować materiał. Ja zakładałem, że materiał jest w 100% po polsku – ale przeoczyłem fakt, że w czasie bitwy używaliśmy angielskich nazw. No cóż, może widzicie w tym nawet wartość dodaną – bo od razu mamy nazwę po angielsku i napis na ekranie po polsku. Ja jednak na przyszłość postaram się o spójność.

Zapraszam do obejrzenia relacji z gry

Wystarczy już tych treści:) czas przedstawić wam nagrany materiał. Ja ze swojej strony proszę o ewentualne polubienie filmu i rozważenie subskrybcji kanału – to w zasadzie jedyne czym możecie pokazać mi, że film wam się podoba i chcielibyście więcej takich materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *