Wargame Vault – zimowa wyprzedaż

Zimowa wyprzedaż na Wargame Vault trwa do 3 stycznia 2023. Obejmuje ona szeroki wybór gier, suplementów i makiet. Zniżki są na poziomie 25% dotychczasowych cen.

Wargame Vault – cyfrowe wersje zasad i plików do gier bitewnych

Na początek dla mniej zaznajomionych czytelników napiszę co to jest Wargame Vault. Jest to największy portal gdzie kupimy cyfrowe wersje gier bitewnych. Najobszerniejszą częścią portalu są oczywiście reguły do gier bitewnych – czyli podręczniki, rulebooki, army booki czy wszelkiego rodzaju dodatki i suplementy do gier bitewnych. Nie znajdziemy tu materiałów od Games Workshop czy Warlord Games – choć w przypadku tego drugiego wydawcy zdarzają się chwilowe wyjątki. Znajdziemy tu większość wydawców spoza głównego nurtu. Łącznie z bardzo niszowymi wydawcami, których dzieła nigdy nie doczekały się pełno prawnego druku (lub druk możemy zamówić jedynie przez usługę druku na życzenie np poprzez Amazon). Na portalu znajdziemy również pliki do druku 3d, makiety do druku na papierze itp.

Wargame Vault to nie jest samodzielny portal, a jeden z kilku – taki sam model dystrybucji znajedziemy dla gier RPG, karcianych, niezależnych komiksów czy książek. Skład rodziny to następujące portale DriveThruRPGDungeon Masters GuildDriveThruCardsDriveThruComicsDriveThruFiction, czy wspomniany Wargame Vault. Pełną listę portali znajdziecie pod ich wpisem na blogu.

Czas na przegląd co znajdziemy ciekawego przy najnowszej wyprzedaży Wargame Vault. Zapraszam do poniższego tekstu.

Wargame Vault winter sale logo.
Wargame Vault winter sale

Dla amatorów wielkich pól bitew (głównie antycznych)

Basic Impetus 2 – wersja angielska – kupiłem – ale używam wersję PL wydaną przez Wargamer

Impetus 2 – zasady mass battle – od początków dziejów do późnego średniowiecza – uwaga – sam podręcznik nie wystarczy jak w przypadku Basic Impetus. Tu musimy dokupić jeszcze suplement z określonymi listami armii.

  • Extra Impetus 2 – dodatkowe listy armii i kampania Saladin u bram.
  • Extra Impetus 4 – dodatkowe listy armii i kampania Aleksandra. Nowe zasady dla Hastati i Principes.
  • Extra Impetus 3 – skupia się na XV wielku i Europie – dostajemy dodatkowe listy armii. dodatkowo mamy też Otomanów i Wojnę Róż, a także dwie kampanie

Baroque – reguły bitewne do baroku od autorów Impetusa czyli Dadi&Piombo. Wśród armii znajdziemy Polaków 1632-1700. Ciekawe czy figurki Ogniem i Mieczem by działały w tym systemie. Muszę doczytać.

Fantastic Battles 1.2 – najnowsza wersja zasad do gier fantasy i historycznych które polecam bo możemy sami z dowolnie stworzonych armii stworzyć własne odziały i zasady jednostek. Sam kupiłem tę wersję na wyprzedaży. Mam wersję 1.0 z druku Amazon – plus jest taki, że autor podmienia pliki – czyli jesli kupiłeś wersję 1.0 to masz tę wersję za darmo odświeżoną na portalu. Ten tytuł powinien mieć plakietkę – War Elephant poleca!:)

To the Strongest! – proste zasady do antyku i średniowiecza – które szybko (do 2H) rozegramy nawet na kuchennym stole. Listy armii są dostępne online (tylko część), skala figurek jest nieważna. Gra wykorzystuje mechanikę kart i lekkiego blefowania.

Dodatki do Clash of Spears:

Wargame Vault – dla fanów Morskich Bitew w Antyku

He Hemetera Thalassa, Mare Nostrum – Bitwy morskie w antyku – skala 1/2400 – tu rozważam jeszcze czy się skuszę na ten tytuł. Głównie z uwagi na okres Wojen Punickich oraz wcześniejszych okresów i działań na obszarze Morza Śródziemnomorskiego.

Dawn of Iron: The American Civil War at Sea – dla fanów bitew morskich z okresu Amerykańskiej wojny domowej

Gdy wolisz mniejszą ilość figurek oraz kooperację lub solo rozgrywkę

Stargrave: Science Fiction Wargames in the Ravaged Galaxy – tworzycie ekipę z lidera i pozostałych ludzi (lub dowolnych kosmitów) i wyruszacie na epicką przygodę w kosmosie – na dowolnych planetach. Walczycie i rozwijacie ekipę – to gra głównie do kampanii – więc warto rozważyć jesli gracie często z kimś w domu.

Frostgrave – jak powyżej ale ekipę zbieramy w świecie fantasy – odwiedzając pokryte śniegiem i opuszczone (czyżby?) miasta. W promocji również dodatek umożliwiający rozgrywkę solo lub kooperacyjnie Perilous Dark.

Arkeo Obskura – małe bandy (4-8 ludków) naprzeciw zombie, wampirom, obcym – czy co tam sobie wymyślimy. Można grać solo lub kooperacyjnie.

Fistful of Lead: Core Rulebook – gra w której kontrolujemy po ok 5-6 figurek na stronę – dosyc uniwersalne zasady które możemy sami dostosować w zależności czy chcemy zagrać walki na dzikim zachodzie czy odwzorować potyczki jednostek w mieście. Dużo akcji i wykorzystanie kart w grze.

Dla drukarzy 3D – w małej skali lub trochę większej.

budynki 1/300 – 2 budynki, 3 modularne budynki, 10 ruin budynków.

Russian Mega Set – rosyjskie budynki w skali 6/10/15mm z okresu II wojny światowej

Generic Factories – dwie duże fabryki, 2 fabryki, 3 magazynyw skalki 1/300 (6mm)

Anderson World Megaset – wielki zestaw plików do druku w skali 1/300 – budynki, pociąg Maglev, pojazdy, fabryki, czołgi fantasy itp

D Day Set – zestaw łodzi i elementów terenu do lądowania w Normandii.

WW2 Euro City – znowu skala 1/300 – sklepy, domy, stacja pociągów czy ratusz.

Russian WW2 Vilage – stodoła, kościół, domy, płoty itp – wszystkow 1/100 (15mm) lub 1/300

Domy w Normandii – skala 1/300 lub 1/100

World War 2 Shops – znowu skala 1/300 lub 1/100

modular Building 4 WWII for Cityblocks (modular) for 3d printing (STL File) – już większe budynki i skala pozwalająca na wydruk w 28mm. Od tego dostawcy polecam przestudiowanie co jeszcze ma bo dużo jest w promocji.

Pomimo, iż wydaje mi się, że lista wydaje się wystarczająco długa – zachęcam Cię jednak do podzielenia się swoimi odkryciami na Wargame Vault poniżej w komentarzu. Może jakiś tytuł warto wspomnieć mimo, że nie jest objęty promocją?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *