W ostatnie dni maja zdążę wam jeszcze krótko omówić ostatni numer Wargames Ilustrated. Wszystkie artykuły z opisem numerów Wargames Illustrated znajdziecie pod tym linkiem.
Wargames Illustraded Maj 2022 na YouTube.
Serie pojawiające się w każdym numerze Wargames Illustrated
- Quick Fire – czyli prezentacja podesłanych prac kolegów modelarzy – tym razem projekt z czasów zimnej wojny, oraz wspomnienie i mały hołd dla gracza który był rozpoznawalny w lokalnym środowisku bitewniakowym
- Observation post – czyli nowinki i zapowiedzi – moją uwagę przykuły nowe figurki do frostbite – a w szczególności pajączek
- release radar – miejsce w magazynie poświęcone niszowym producentom i cikawym pomysłom niezależnych twórców.
- full paper jacket – moją uwagę przykuła książka the templars war
Artykuły w Wargames Illustrated May 2022

Zaczynamy od spojrzenia na erę bronzu i wschodni obszar morza śródziemnego. Po omówieniu teatru działań dostajemy propozycję producentów, którzy pozwolą nam urozmaicić nasze kolekcje figurek o łodzie, a także propozycję systemów i zasad z których warto skorzystać.
Na kolejnej stronie dostajemy też opisy, których figurek warto użyć – poczynając od skali 6mm na 28mm kończąc.
Na kolejnych 6 stronach możemy podziwiać finalistów konkursu Hammerhead organizowanego przez Wargames Illustrated.
Następnie trafiamy do Wietnamu.
W kolejnej części możemy obejrzeć przykład konwertowania terenu. Przerabiany jest zestaw lochów od NorthStar miniatures na ruiny.
Poznajemy nowość – Combined Arms – który jest grą planszową – ale z dużą ciekawostką – zamiast rzucać kostką na zdarzenia możemy rozegrać oddzielne bitwy w grach Warlord Games – na morzu powietrzu lub lądzie. Dostajemy więc produkt, który mógłby być ogromną kampanią zmieniającą planszówkę w dziesiątki pojedynczych bitew.
Kolejnym artykułem jest opis zmagań o estońskie wyspy w czasie II wojny światowej.
Pierwszy poradnik malarski dotyczy malowania figurek do gry Carnevale.
Kolejny artykuł wyjaśnia bitwę w okolicach Devon łącznie z omówieniem potrzebnych jednostek dla obu stron starcia tak by można było odtworzyć tę bitwę na zasadach gry bitewnej Never Mind the Billhooks.
Wiglaf miniatures to nowy wydawca który proponuje swoje średniowieczne figurki w skali 18mm.
Na koniec dostajemy też inspirację do budowania śnieżnej makiety.