Warhammer 40k film – Cavill i Amazon

Warhammer 40k – Amazon stara się o prawa do produkcji

Amazon pracuje nad pozyskaniem praw do produkcji filmowej w świecie Warhammer 40k. Czterdziestka to jeden z najbardziej popularnych światów, które wykorzystywane są w grach bitewnych i modelarstwie figurkowym. Świat ten Stworzyła firma Games Workshop i rozwija go już od 1987 roku. Świat osadzony jest w bardzo odległej przyszłości 40 millenium. Wcześniej Games Workshop rozwijał grę w świecie fantasy – Warhammer Fantasy Battle – i świat nawiązuje do niej luźno rasami. Zdecydowanie najpopularniejszą jednostką z tego świata są Space Marines. Komandosi w wielkich pancerzach zachowujące średniowieczne standardy rycerskości (tak dokładnie i to działa) – samych zakonów Space Marines mamy bardzo dużo. Świat jest rozbudowany, mamy dziesiątki nacji, setki jednostek, kilkadziesiąt książek.

Starter z figurkami do najnowszej edycji Warhammer 40K
Starter z figurkami do najnowszej edycji Warhammer 40K

Henry Cavill w filmie Warhammer 40K

Na razie wiemy, że Amazon nie domknął jeszcze tematu praw ale rozmowy są już na ukończeniu. Skąd jednak Henry Cavill – znany z takich ról jak Superman czy Wiedźmin? Otóż Henry zrezygnował z bycia wiedźminem w kolejnych sezonach, a niedawno Warner Bross ogłosił, że szuka nowego aktora do roli Supermana (podobno Henry jest już za stary).

Henry Cavill w siedzibie Games Workshop trzymający figurki z Warhammer 40k. Aktor jest zapalonym graczem
Henry Cavill w siedzibie Games Workshop trzymający figurki z Warhammer 40k

Sam aktor w wywiadach opisywał swoje hobby (malowanie figurek do Warhammer 40k oraz granie w gry z tego Uniwersum). Publicznie też wyrażał chęć wzięcia udziału w projekcie filmowym w tym świecie.

Zobaczymy co z tego wyjdzie – ale zdecydowanie produkcja filmowa może podnieść zainteresowanie naszym hobby. Dziś istnieją pojedyncze produkcje fanowskie lub krótkie filmy które możemy obejrzeć w ramach subskrypcji Warhammer+ i Warhammer TV. Jesli jednak nie gramy w gry Games Workshop to subskrypcja będzie dla nas dość droga. Filmy w ramach subskrypcji nie są również na hollywódzkim poziomie. Sama subskrypcja umożliwia jednak obejrzenie nie tylko fabularnych filmów. Znajdziemy w niej zasady gry, filmy wspierające hobbystów w malowaniu oraz modelowaniu.

supskrypcja warhammer+
Supskrypcja Warhammer+

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *